in ,

כשמיקום ועיתוי נפגשים

הפינה הלוהטת של תל אביב

מיקום ועיתוי, עיתוי מיקום. צמד החמד של עולם הנדל"ן. שניים שאם הם הולכים יחדיו אז הופכים כול השקעת נדל"ן ממוצעת להשקעה מעולה. האחד מתקשר לקלישאה הנדל"נית המאוד מוכרת "מיקום, מיקום, מיקום", והשני לאחותה הפחות מוכרת "עיתוי, עיתוי, עיתוי". השקעה כזו דומה למציאת מתכת יקרה במחצבה של חצץ, כי כמו בחיים – השקעות נדל"ן איכותיות באמת הן לעיתים נסתרות מהעין, מצריכות ניסיון רב וכיתות רגליים מפרך. לדעתם של מומחי נדל"ן שני הערכים של "מיקום" ו"עיתוי" מצטלבים היום דווקא במקום לא רחוק מהבית – בדרום המתחדש של תל אביב, על קו הגבול המטשטש שבין שכונת פלורנטין ושוק העלייה, בפרויקט  'ידידיה פרנקל 65-67' של Ewave Nadlan.

המיקום – באמצע של סערת נדל"ן מושלמת

נתחיל במיקום. הפרויקט 'ידידה פרנקל',נמצא באמצע של סערת נדל"ן בהתהוות. אם נקביל את העניין למזג האוויר – אז פינת החן הזו של דרום תל אביב נמצאת בתחילתה של סופת טורנדו. ולמה? ממערב שכונת פלורנטין – אותה אין כבר צורך להציג. השכונה שהפכה לשם דבר, השכונה הכי צעירה, הכי טרנדית והכי בועטת של תל אביב, שמושכת אליה מדי שנה אלפי צעירים מכול רחבי ישראל שמגיעים לעיר הגדולה כדי לחוות את החוויה התל אביבית עד תומה. הביקוש הער לפלורנטין הוביל למצב בו השכונה גדלה ומתפשטת מזרחה לאיזורים שבעבר נחשבו דרום תל אביביים קלאסיים. מצפון שכונת לבונטין (לשעבר גן החשמל) ומתחם שוק העלייה – גם כאן אין צורך להציג. מדובר בשניים מלהיטי הנדל"ן הלוהטים של השנים האחרונות, והם משנים את פניהם מקצה לקצה. ראשון היה מתחם לבונטין שביצע מהפך מקצה לקצה, ובתקופה של כעשור שינה פניו מאחד המתחמים שבאופן היסטורי נחשב מוזנח ובעייתי לאחד האיזורים האיכותיים בתל אביב. רבות מכך בזכות קרבתו הפיסית לשדרות רוטשילד, עד כדי כך שהסביבה קיבלה את הכינוי "דרום רוטשילד". שוק העלייה נמצא בעיצומו של המהפך שלו, כאשר את הריסות השוק הישן יחליף קומפלקס יוקרה הנבנה ממש בימים אלו, ומכיל את אחד הפרויקטים המדוברים היום בעיר – פלורנטין וילג'. אחרון חביב, מדרום מציץ רחוב חזנוביץ שעובר תהליך פיתוח והתחדשות עירונית מואצת, והבנייה החדשה שבו נראית מרחוק ומשפיעה על מחירי הנכסים בכול סביבותיהם.

ממש באמצע נמצא הפרויקט החדש ב'ידידיה פרנקל 65-67', פיסת רחוב בתולית, שנמצאת במרכז של תא שטח מתפתח, אך צפוי להדביק במהירות את הפער עם סביבתו. "אנחנו רואים את המחירים בפרויקטים החדשים שנמצאים סביבנו", אמר אסף כהנר, מנכ"ל חטיבת השיווק בחברת Ewave Nadlan, "במרחק של צעדים מהפרויקט החדש שלנו – המחירים שם מתחילים בערכים שנעים בין 2.8 עד 3 מיליון שקלים, זאת לעומת הפינה שלנו בידידיה פרנקל שבה המחירים מתחילים ב-1.89 מיליון שקלים. יש כאן פוטנציאל השבחה מאוד משמעותי."

אבל מיקום אינו רק פוטנציאל השבחה, אלא הוא מתייחס גם ליופי של הרחוב וסביבתו. אנחנו מדברים על רחוב שהוא אחד היפים בעיר. הרחוב הינו רחוב תל אביבי רומנטי, מתכתב עם תל אביב הקטנה "של פעם", ומזכיר את הצפון הישן של תל אביב. יש כאלה שאפילו משווים את הרחוב, עם שדירת הצפצפות הנטועה במרכזו, ובית הקפה הקטן שמעטר אותו, לרחוב טרנדי-שיקי בפריס. "אנחנו רואים רוכשים שמגיעים לראות את הרחוב, ופשוט מתאהבים בו. הם חווים את ההשקעה לא רק דרך האקסל וחישובי התשואה, אלא הם חווים אותו עם הלב", מציין כהנר, "משקיעי נדל"ן בפירוש אומרים לנו שהם רואים את עצמם גרים בלוקיישן הזה."

העיתוי – כאן ועכשיו

אבל כמו שאמרנו בפתיח – השקעת נדל"ן איכותית צריכה גם להתבצע בעיתוי הנכון, והעיתוי של הפינה ב"'ידידיה פרנקל 65-67' הוא כאן ועכשיו. בטח תשאלו מדוע? או מנין הביטחון הזה? התשובה נעוצה בניתוח תא השטח של התפתחות ציר ההשבחה שנוצר לאורך רחוב ידידיה פרנקל. בחלק המערבי של הרחוב המצוי בגבולותיה של פלורנטין הותיקה, במקטע שבין רחוב ויטל לרחוב הרצל, שעבר ראשון את תהליך ההשבחה שלו, המחירים הממוצעים לדירת 3 חדרים עומדים על כ-2.8 מיליון שקלים. כאשר נעים על רחוב ידידיה פרנקל מזרחה, למקטע שבין רחוב הרצל לרחוב העליה, אנחנו רואים שהתפתחות ההשבחה היא נמצאת שלב אחד אחורה, ומחיר ממוצע של דירת 3 חדרים עומד על כ-2.4 מיליון שקלים. במקטע השלישי והאחרון של רחוב ידידיה פרנקל, במקטע שבין רחוב העליה ובין רחוב צ'לנוב, שבו גם נמצא הרחוב 'ידידיה פרנקל 65-67' מחיר דירת 3 חדרים עומד על כ-1.9 מיליון שקלים בלבד. "אנחנו רואים את התפתחות ההשבחה", מציין כהנר, "ואנחנו בפירוש יכולים להצביע על הקטע השלישי והאחרון של רחוב ידידיה פרנקל כבעל פוטנציאל השבחה גבוה, והרווח הגבוה ביותר מההשבחה יהיה מכניסה לפוזיציה כאן ועכשיו".

רוצה להשקיע בנדל"ן עם תשואה בטוחה? עכשיו אפשר >>>

 

כהנר סיכם כי "השמועה על הפרויקט החדש עשתה לה כנפיים עוד בשלבי הטרום שיווק שלו, ורוכשים פוטנציאליים הגיעו אלינו לראות על מה מדובר. כבר בשלב הראשוני הזה כ-25% מהדירות נמכרו, והפידבקים שקיבלנו היו מעולים. במיוחד שמענו שזו השקעה שמשלבת את המוח ואת הלב – גם את הראייה המפוכחת של פוטנציאל ההשבחה, וגם את היופי והרעננות של הפרויקט, הרחוב וסביבותיהם. 

אני מזמין את כול מי ששוקל לבצע השקעה לבוא לראות במו עיניו על מה מדובר, לבצע סיור מודרך בשטח, ולהתרשם מהפוטנציאל בצורה אישית ובלתי אמצעית."

"ידידיה פרנקל 65-67"

הפרויקט ב"ידידיה פרנקל 65-67" יכלול 2 מבנים מודרניים ועדכניים, עם 48 דירות – בהן דירות 3 חדרים (50-55 מ"ר ומרפסות בשטח 6-11 מ"ר), דירות 4 חדרים (77 מ"ר ומרפסות בשטח 8 מ"ר), דירות גן ופנטהאוז. לכול דירה קיימת אופציה של תוספת חנייה ומחסן לפי בחירה. המחיר אטרקטיבי במיוחד ביחס למחירים בסביבה – החל מ-1.89 מיליון שקלים.

את הפרויקט יוזמת ומנהלת Ewave Nadlan, המתמחה בפרוייקטי נדל"ן בדרום תל אביב, והפכה בשנים האחרונות לאחת השחקניות המובילות בסביבה. החברה מבצעת נכון להיום 15 פרויקטים בסביבה זו בהיקף של למעלה מ-600 דירות בדרום תל אביב לבדה, ועוד מאות יחידות דיור הנפרסות על פני אזורי ביקוש נוספים, דוגמת: גבעתיים, רעננה, באר שבע, וחריש.

 

נמאס לכם שרק אחרים מרוויחים מנדל"ן? עכשיו תורכם>>>


מחפשים השקעה באזור מבטיח? מלאו פרטים

אופס! לא הצלחנו לאתר את הטופס שלך

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

כשזה מגיע להשקעות בנדל"ן, הכל עניין של זיהו הזדמנויות בזמן

תקוע בפקקים? תתקדם… לא רחוק מחכה לך עתיד ירוק.