in

כמה באמת עולה דירה מקבלן

רוכשים דירה מקבלן, הנה דברים שכדאי לכם לדעת.

יש משהו מרגש בקנייה של נכס חדש, מקום משלך שאיש טרם גר בו והזדמנות לעצב את מרחב המחייה שלך בדמותך. כל אלו מושכים רבים מאיתנו לרכוש את דירתם הישר מהקבלן.

מעבר לנכס החדש בבניין החדש וההתרגשות הנלוות לתהליך, ישנו יתרון המגולם בתנאי התשלום ובגמישות אותה מציעים קבלנים רבים בנושא פריסת התשלומים ואף תנאי המימון.
יחד עם זאת, מרבית הדירות הנרכשות ישירות מן הקבלן מצריכות שינויים והתאמות בכדי להפוך לדירת החלומות, דבר הגורר אחריו עלויות נלוות שיתכן ולא נלקחו בחשבון.

 

הכסף טמון בפרטים.

השיקול של קניית בית הוא שיקול רב ממדי, כאשר התשתיות, השכונה, תכנון עתידי, נגישות, אלטרנטיבת השקעה, עלויות מימון, הסביבה החינוכית של הילדים ועוד גורמים משמעותיים לאיכות ורמת החיים – נלקחים בחשבון. בגלל מורכבות הדברים ורמת המעורבות הגבוהה, נקודת הרכישה היא מעמד משמעותי הטומן בחובו לא פעם מקום רב לטעויות או לחוסר תשומת לב לפרטים מתוך ההתרגשות לסגור את העסקה.

ישנה חשיבות מכרעת להבנת הפרטים והמפרט בחוזה הרכישה, לרבות האותיות הקטנות והעלויות ההיקפיות המשתמעות מהם.

אל תתנו להתרגשות לבלבל אתכם ודרשו תשובות – בררו מה גובהו של הזיכוי אותו תקבלו אם תרצו להחליף את המטבח או את הכלים הסניטריים. מה היקף הבחירה שעומד לרשותכם, הן מבחינת הספקים והן מבחינת המבחר המוצע אצל הספקים. אנו ממליצים להתמקח, אם כי ברוב המקרים הגמישות כאן מצד הקבלן אינה גדולה.

 

אז מה הסטנדרטים של ה"סטנדרט"?

אם חשקה נפשכם בהתאמת הנכס לטעמכם האישי, יש לקחת בחשבון כי כמעט כל שינוי יהיה כרוך  בתוספת עלות, ולעיתים מדובר בעלות משמעותית. במרבית הפרויקטים תוכלו לבחור מתוך מבחר  מוגבל הכלול במפרט הסטנדרטי אותו מציע הקבלן. במידה ותרצו לבצע שינויים שאינם כלולים במבחר, הזיכוי אותו אתם צפויים לקבל עבור הויתור על המטבח, האריחים או הכלים הסניטריים – כמעט אפסי ועל זה כמובן תתווספנה העלויות של רכישת אותם פריטים מכספכם וכן התקנתם.

בקניית דירה מקבלן לרוב מקבלים, בעד המחיר המלא, מוצר בסיסי – סטנדרי המאופיין בגימורים אחידים ובסיסיים וללא שירותים משלימים. כמובן שאלו המעוניינים בדירה מעוצבת יאלצו לשלם עבור שירותיו של מעצב פנים. ברוב המקרים הסטנדרט שמתקבל מהקבלן הוא נמוך מדי וכמעט תמיד אנשים נאלצים לעשות שינויים, שידרוגים והתאמות.


אי שם מעבר לסטנדרט הקבלן…

מעבר לסטנדרט העיצובי בדירה שכולל בדרך כלל ריצוף, חיפוי, מטבח, שיש, כלים סניטריים וכיוצא באלה, כל שינוי במבנה הדירה יגרור אחריו עלויות משמעותיות.

העלויות, מטבע הדברים, משתנות בהתאם לשינויים הרצויים, כאשר ישנם שינויים מהותיים בעלי משמעות היקפית כמו למשל שבירה והזזה של קירות, שינוי הגורר אחריו שינויים גם בתכנית החשמל ו/ או האינסטלציה וכמובן שינוי בתכנית האדריכלית.

אפילו שינויים בסיסיים יותר כמו הוספת נקודות חשמל , הוספת נקודות תאורה, בחירת חיפויים משודרגים והתקנת דק במרפסת כרוכים בעלויות נוספות אל מול הקבלן המציע מפרט דירה בסיסי.
אחד הסעיפים היותר מטרידים הוא שמדינת השמש שלנו אינה כוללת מערכת מיזוג אוויר מובנית בדירות מקבלן, ברוב המוחלט של המקרים.

כך מוצאים את עצמם רוכשים רבים מוציאים עשרות ומאות אלפי שקלים נוספים רק על התאמת הדירה שזה עתה נבנתה ונרכשה במיטב כספם, לצורכי המחיה שלהם.

 


שוברים את הסטנדרט!

ישנה גם בנייה אחרת וכדאי להתעקש עליה. לפני שאתם חותמים עם הקבלן, התעקשו להבין מה אתם מקבלים ומה המשמעות הרחבה של שינויים שתרצו לעשות.

לצד ולאור ההתנהלות הרווחת קמים לא מעט יזמים וקבלנים שרוצים לעשות את הדברים אחרת ולהגיש ללקוחות שלהם מוצר מוגמר עם סטנדרטים תכנוניים גבוהים הכוללים מפרט משודרג מספקים מובחרים והכל עטוף בתודעת שירות אופטימלית.

דוגמה כזאת אפשר לראות בפרויקט "שרת 44" ברמת גן אותו בונה חברת כ.כוכב הנגב.
שרת 44 הינו פרויקט מגורים המגדיר מחדש את האלגנטיות והעיצוב עד הפרט האחרון ומספק ללקוחותיו חווית מגורים אקסקלוסיבית. והנה מספר דוגמאות המסבירות מדוע:

  • במחיר הדירה מגולם שירות שעות עבודה של שינויי תכנית ומבנה של הנכס. שירות שעלותו עומדת על סך 15,000 ₪ והוא כולל התאמת תכניות חשמל ואינסטלציה לרבות הארכת צנרת ושינוי נקודות מים, הנמכת קירות גבס ושינויי מבנה נוספים.
  • הרוכשים בפרויקט נהנים מליווי אדריכל החברה במחלקת שינוי דיירים, עמו ניתן לבצע התאמה מלאה של עיצוב הדירה. מחיר הדירה כולל בתוכו את עלות שירותיו המקצועיים של אדריכל החברה בהיקף של עשר שעות מפגש. עלות ששירותו עומדת על 3,000 ₪
  • מפרט הדירה כולל מטבח פרימיום מבית מותג יוקרתי. אם בכל זאת תרצו במטבח משלכם, הקבלן יזכה אתכם בסכום חסר תקדים של 40,000 ₪ (רק לצורך השוואה, קבלן המציע מטבח סטנדרטי, מציע על פי רוב זיכוי בסדר גודל של כ-4,000 ₪)
  • הקבלן הבונה את הפרויקט מבין עד כמה חשובה המרפסת לאיכות חיינו וגם כאן מציע שדרוג הכלול בסטנדרט: המרפסת כוללת ריצוף דק אמיתי ויוקרתי וכן נקודת גז לטובת הצבת גריל גז.
  • בכדי למנף את הנוף המדהים אליו משקיף הפרויקט, במקום קיר סלון מקושט וילון, נהנים דיירי הפרויקט מקיר זכוכית מרשים – מסך רצפה עד תקרה.
  • עוד מציע מפרט הקבלן תוספת חיפוי עד גובה התקרה בחללים הרטובים, זוהי תוספת משמעותית החוסכת עלות נוספת של האריחים, איטום הקיר ושעות העבודה הנלוות.
  • הדירות בשרת 44 כוללות מערכת מיזוג אוויר מולטי אינוורטר VRS החסכונית בחשמל ומחוברת למערכת חשמל חכם שמותקנת בדירה
  • הדירות, שגודלן גדול מהסטנדרט מעוצבות עם חלונות וניציאניים.
  • כמות הספקים לאבזור הדירה גבוהה מהרגיל ועל רשימת הספקים נמנים מן הספקים המובילים בשוק. כך גם אפשרויות הבחירה הרבות מכל ספק.

 

חברת כ. כוכב הנגב בע”מ מחזיקה בסיווג קבלני דרג ג’ -5  (בלתי מוגבל), המאפשר לה לבנות וליזום פרויקטים בהיקפים גדולים. בפרויקט שרת 44, חברו כ. כוכב הנגב אל האדריכל המוערך גידי בר אוריין, לכדי יצירת אמנות אדריכלית מרהיבה. דירות היוקרה בפרויקט נבנות בסטנדרטים חסרי תקדים וחוסכות לרוכשים משאבי זמן וכסף ניכרים. 

והבונוס בפרויקט:  המיקום האסטרטגי בלב רמת גן באזור שקט ושלו המתאים למשפחות, הנהנות גם מגישה למסגרת החינוך האנתרופוסופי הממוקמת בשכונה ומיועדת לתושבי העיר בלבד.

הדירות בפרויקט מוצעות במחיר התחלתי של 3,650,000 מיליון ש"ח

 

פרוייקט משה שרת 44 ברמת גן מציע חווית מגורים יוקרתית בהתאמה אישית, כנסו להרשם >>>

 


רוצים לשבור את הסטנדרט מבלי להוסיף עוד תקציב? מלאו פרטים ונציג לכם פרוייקט יוקרתי בחשיבה אחרת

אופס! לא הצלחנו לאתר את הטופס שלך

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

"כחול" אשר על שפת הים

כאשר נגמרת תל אביב ומתחילה יפו.