in

10 דברים שהילדים של היום לא יידעו לעשות אף פעם

 

למעשה, יש כאן כמה פעולות שהם לא יאמינו שההורים שלהם אשכרה ביצעו

  1. לצעוק לחבר שלהם שירד למטה. טוב, האמת היא שבלי קשר לחבר שלהם שצועק מתחת לחלון, אני לא בטוח שילדים היום בכלל "יורדים למטה". דווקא לא בגלל שהם יותר עצלנים או מנוונים מפעם, אלא משום שלפעמים ה"למטה" הזה לא מגיע עם שקע חשמלי שאפשר לתקוע לתוכו מטען סלולרי. בכל מקרה, ילדים לא צועקים יותר מתחת לחלונות. הם מסמסים. סליחה, מקליטים בוואטסאפ הודעות קוליות סטייל "רד, אני למטה".

 

  1. להתבאס מזה שהפרק הבא בסדרה האהובה עליך יעלה רק בעוד שבוע. אז נכון שפה ושם עוד אפשר למצוא כמה סדרות שמבקשות ממך להמתין בסבלנות עד שתגלה איך העלילה מסתבכת, אבל מה שהתחיל עם כל הקונספט של VOD, והמשיך עם הטרנד של צפיית בינג', הביא לכך שצרכני הטלוויזיה של ההווה והמחר מסיימים עונות במקסימום סופ"ש אחד.

 

  1. לצלצל לתחנת המוניות כדי להזמין מונית. בתכל'ס, בכלל לצלצל למקומות זה משהו שהילדים בימינו עושים רק במקרי חירום וכמוצא אחרון בהחלט. מבחינתם מדובר בפעולה מיותרת מאוד בעידן שבו אפילו מונית מזמינים דרך אפליקציה, ועד שהיא מגיעה מתרשמים מכמה פרטי טריוויה מסקרנים אודות הנהג שמאחורי ההגה.

 

  1. לצלצל לשירות הלקוחות של ספק התוכן שלך, כדי לבנות לעצמך את חבילת הצפייה האולטימטיבית. בטח כשיש את האופציה לעשות את כל זה בדרך המהירה, היעילה והזולה יותר. הנה, כמו כאן: http://www.hot.net.il/heb/channelsandprices/triple1/

 

 

  1. להיכנס פיזית לסוכנות נסיעות כדי שימליצו לך על יעד חופשה. זוכרים איך פעם היו עושים דברים כאלה? אשכרה נכנסים לאיזה חנות עם תמונות של האייפל ופסל החירות על הוויטרינה, מחכים שהסוכנת תסיים לטפל בלקוח שמתעניין בטיול 7 מדינות ב־10 ימים באירופה הקלאסית, ואז שואלים אותה אם יש איזה דיל טוב בשבילכם לחו"ל המועד. ולחשוב שהיום כל חושה בכל חור בעולם מגיעה עם מיליארד המלצות – או אזהרות – גולשים, וכשאתה מגיע לחופשה אתה כבר יודע מראש איך קוראים למציל בבריכה של הילדים, וכמה אגרטלים עם פרחים יש בלובי.

 

  1. איך לסדר פיזית את המוזיקה שלך באופן שהכי עושה לך שכל. על השידה, המדף, או המזנון. שכחו מזה, הכל כבר ביוטיוב. או מקסימום בענן.

 

  1. להסביר למישהו איך הכי קצר לו לנסוע מנקודה א' לנקודה ב'. מכירים את זה שכל אבא בעולם מגיע בשלב מסוים לגיל הזה שאחריו הוא יודע להסביר לך איך הכי טוב להגיע לכל נקודה על פני כדור הארץ? אז כנראה שמדובר באומנות אבודה. ככה זה כשכל זאטוט חמוש ב־Waze יודע לנווט כמו מצטיין קורס קצינים. אגב, רוב הילדים בני זמננו גם כנראה לא יבדילו בין מפת דרכים מנייר לסתם קשקוש שאיזה ילד צייר בגן.

 

  1. לקום מוקדם ביום שישי כדי להיות הראשונים שמוצאים סובארו משומשת במצב טוב. אתם יודעים, כי זה היום שבו המודעות למכירה מתפרסמות בעמודים האחרונים של המוסף הכלכלי, ואתה ממש לא רוצה שאיזה נהג חדש יקדים אותך. מה שכן, שימוש בכלים עדכניים כמו אתרי אינטרנט או שאר הלוחות המקוונים, לא חוסך ממך את השיחות עם הנודניקים שיבקשו ממך הנחה כי הם מצאו שריטה על תא הכפפות מלמטה.

 

  1. לבקש ממישהו שיצלם אותם. קצת חבל, כי זה אומר שכל מיני המצאות זדוניות כמו מקל סלפי – או אפילו סתם סלפי, בלי מקל – כנראה לא הולכות להיעלם בקרוב. מצד שני, זה חסך מילדי ההווה את החרדה הזאת שהאיש הזר שממנו ביקשו שיצלם אותם, פתאום יתחיל לרוץ ויברח להם עם המצלמה.

 

  1. לצאת לבליינד דייט. כי כמה בליינד זה כבר יכול להיות כשאתה יכול לברר מראש על הדייט שלך בפייסבוק־טוויטר־אינסטגרם־סנאפצ'ט־וואטסאפ שלה?

 

 

אבל תשמע, הילדים של היום בוודאות יעשו הכל דרך הרשת, וחבל שלא תלמד מהם. נגיד, להתחבר לשירותי הטלוויזיה, האינטרנט או הטלפון של הוט. בלי לעבור דרך נציג שירות טלפוני (אפילו אם הוא עונה לך תוך 3 שניות), בלי להאזין לתפריטים קוליים שלא ממש רלוונטיים עבורך, ובלי לאבד אחוזי סוללה יקרים בנייד שלך…פשוט גולשים לאתר של הוט, בוחרים את המסלול שהכי מתאים לך, ואפילו נהנים מהדילים המוזלים והאטרקטיביים ששמורים שם רק למי שהצטרף בצורה מקוונת. במילים אחרות, נותנים לך – לא תיקח?

 

אם גם אתה כמו הילדים של היום, אז תשמח להתחבר להוט דרך האתר וליהנות ממבצעי הצטרפות ששמורים רק לך

מה את/ה חושב/ת?

-2 נקודות
Upvote Downvote

Written by Ariel

מערכת בית חכם- העוזרת האישית שלך

Home Smart Home ביקשנו ממומחה המלצה על מערכת בית חכם, וקיבלנו המלצה למערכת בית גאון