in

5 הכללים של מנהלי הכספים להתנהלות במט"ח – שיכולים להועיל לכל סוגי העסקים

בין תחומי האחריות הרבים של מנהלי הכספים, אחד מהנושאים היום-יומיים, אשר מנהלים רבים לא מודעים לפוטנציאל הייעול העצום שלו, הוא ניהול עסקאות המט"ח. אספנו עבורכם את הנקודות המרכזיות שכל מנהל כספים או בעל עסק צריכים לקחת בחשבון, כדי להגיע להתנהלות יעילה, טכנולוגית וחסכנית בכל הנוגע למט"ח

 

בדרך לשמירה על המאזן ומתחי הרווחים של החברה, מנהלי הכספים אחראים לעשרות פעולות ומשימות בהתנהלות היום-יומית. הסוד להצלחה של מנהל כספים מוצלח בימינו, אשר מוביל את החברה לצמיחה ולהגדלת הרווחים, הוא התפיסה כי כל אחד מתחומי הפעילות עשוי להיות מקור להתייעלות ולחיסכון, זאת מבלי לפגוע בביצועים של החברה, ואף לשפר אותם. מנהלי הכספים מצופים כיום למצוא דרכים יצירתיות וחכמות לחיסכון בכל אחד מההיבטים הפיננסיים.

כיצד ניתן לחסוך בתחומים שאולי לא חשבתם עליהם, כמו התנהלות במט"ח? ומהם ההיבטים החשובים ביותר, אותם כדאי לוודא בדרך להתייעלות?

  1. התאמה וליווי מקצועי – פוטנציאל עצום להתייעלות

נכון להיום, מנהלי כספים רבים לא מודעים כלל לאפשרות של להתאים באופן מקצועי את תכנית הפעולה וניהול הסיכונים בתחום המט"ח לצרכי העסק. ההתנהלות בבנקים נעשית לרוב מול פקידים שרק מבצעים הוראות, מתוך הגבלה של הרגולטור אשר אוסר על מתן ייעוץ בנושא מט"ח בבנקים. לעומת זאת, קיימים גופים חוץ בנקאים מפוקחים, המספקים שירותי התאמה, ליווי וניהול סיכונים בכל הקשור לחשיפה למט"ח דינאמי. מומחה מקצועי מנוסה וממוקד בתחום המט"ח יכול לנתח את אופי הפעילות של העסק, להמליץ על פעולות ליצירת חיסכון ולהציע פתרונות מותאמים אישית. ההבדל בין פקיד אשר מוציא לפועל את ההוראות שלכם, לבין איש מקצוע בכיר המתווה יחד אתכם מדיניות ברורה ותכנית פעולה – יכול להתבטא בשיפור של אחוזים ניכרים במתח הרווחים של העסקאות.

  1. נוחות תפעולית ללא הגבלת שעות, ימים או מטבע

עוד גורם שמגביל את מנהלי הכספים נכון להיום, הוא שעות העבודה של הבנקים בישראל – חדר עסקאות המט"ח בבנקים פועלים בשעות מוגבלות ואינם פעילים בסוף השבוע, מה שמצמצם את חלון הזמן לפעולה.

לכן, מנהלי הכספים המובילים עושים מאמצים לאיתור פלטפורמות נוחות וקלות לתפעול, בהן ניתן לבצע את הפעולות באופן עצמאי דרך חדר עסקאות הפועל 24/7. כך, מנהלי הכספים יכולים לבצע את הפעולות בזמן הנוח עבורם, גם בשעות הלילה ובסוף השבוע – ולנצל את זמן העבודה שלהם ביעילות יתרה.

יש רק פלטפורמה אחת שמציעה התאמה וליווי, נוחות ואת העסקה המשתלמת ביותר – אופקים. לפרטים והצטרפות, היכנסו>>

  1. אפשר (ורצוי) להתמקח עם הבנק

מנהלי כספים רבים נוטים להתמקח על כל שקל מול ספקי השירות, אך משום מה 'נתקעים' על אותם תעריפים ועמלות מול הבנק, בכל הנוגע לעסקאות מט"ח. אפשר, רצוי, ומומלץ לדרוש מהבנק שיפור והנחה בעמלות ובשערים, ללא קשר להיקף העסקאות וגודל החברה. כל שיפור בתנאים, ולו הקטן ביותר, ישפיע באופן מתמשך ומצטבר על מתח הרווחים בכל עסקת מט"ח עתידית, לשנים הבאות. מנהלי הכספים המובילים לא נותנים לאף הזדמנות לשיפור התנאים להתפספס, מול כל אחד מספקי השירות, לרבות בנקים.

  1. מינוף כוח הקנייה ומתן יתרון לגודל

כאשר בית עסק יחיד מבקש לעשות עסקת מט"ח, הוא מחזיק במינוף מוגבל מאוד במשא ומתן. לעומת זאת, כאשר משתמשים בפלטפורמה המצרפת מאות ואלפי עסקאות, כלל העסקים הלוקחים חלק בעסקה, מקטן ועד גדול, מקבלים שערי המרה שלעולם לא היו מצליחים להשיג לבדם, בעקבות יתרון סדר הגודל.

  1. פתיחת כל עסקה לעשרות ערוצי ביצוע נוספים
    מנהלי כספים רבים עובדים עם בנק אחד או שניים ומקבלים את שערי החליפין המוגדרים להם כגזרה משמיים. למרבה השמחה, כיום ניתן למצוא פלטפורמות אשר מקבלות הצעות מחיר מעשרות בנקים וגופים פיננסיים על כל עסקה, לרבות הבנק הקבוע של העסק – וכך מצליחות להשיג את התנאים הטובים ביותר לביצוע העסקה.

יש רק פלטפורמה אחת שמציעה התאמה וליווי, נוחות ואת העסקה המשתלמת ביותר – אופקים. לפרטים והצטרפות, היכנסו>>

 

חפשו חיסכון בהוצאות, בזמן ובטרחה

הזמן של מנהלי הכספים יקר והמלאכה מרובה – ולכן אין למנהלי כספים יכולת ממשית לבצע סקר שוק ידני בין 5 בנקים בכל עסקת מט"ח. למרבה הצער, מנהלי כספים רבים כלל לא לוקחים בחשבון את האפשרות לחיסכון ואינם מחפשים דרכים יצירתיות להתייעלות בתחום המט"ח.

לעומת זאת, ישנם מנהלי כספים אשר מנסים כל העת לאתר פתרונות שיחסכו להם בשני ערוצים: מצד אחד בערוצי הביצוע, מבחינת עמלות ושער המרה אופטימלי, ומצד שני בחיסכון בזמן עבודה, על ידי יישום של תכנית פעולה ומדיניות ברורה – מה שמפנה להם זמן לשאר משימות היום-יום.

בשורה התחתונה, עסקים נמדדים על פי הרווחיות של כל עסקה, ומנהל הכספים נמדד על יצירת מתח רווחים מקסימלי עבור החברה. כאשר היקף העסקאות גבוה, כל שבריר אחוז בשער הדולר משפיע משמעותית על הרווחיות, כך שכל החלטה ושינוי יכולים לשפר את ביצועי החברה ולייצר הון זמין לצמיחה ולפיתוח עסקי.

באמצעות בחינה מושכלת של מספר היבטים בסיסיים, ומציאת שירותים איכותיים, בטוחים ומתקדמים – ניתן למצוא מקורות להתייעלות גם בתחום עסקאות המט"ח.

עולם חדש של אפשרויות חיסכון – הכירו את אופקים, הפלטפורמה הטכנולוגית המשלבת התאמה, ליווי מקצועי וניהול סיכונים תחת קורת גג אחת>>

רוצים להיפתח לעולם חדש של אפשרויות חיסכון? לפרטים על אופקים – פלטפורמה נוחה, טכנולוגית ובטוחה לשיפור התנהלות המט"ח של החברה

אופס! לא הצלחנו לאתר את הטופס שלך

* אין באמור כדי להוות ייעוץ ו/או שיווק השקעות או תחליף לייעוץ ו/או לשיווק השקעות, הניתנים בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

משיכת מזומנים

המלצת השף למשקיעים: WEM LONDON מגדל המגורים היוקרתי של קבוצת קנדה ישראל בלוקיישן מבוקש בבירה הבריטית.