in

אותי לא יתפסו לא מוכן בפעם השנייה, להשקעה הבאה עשיתי שיעורי בית

הבנתי את החחש האמיתי שלי מהשקעות וזה גרם לי להמנע

הזמינו אותי פעם להופיע ב"fuck up nights", בבר תל-אביבי יוקרתי לספר על כישלון שלי מתחילת הדרך שעזר לי להפוך למי שאני היום. פנו אליי מתוקף היותי בעליה של חברת הייטק מוכרת. סירבתי ולמי שהציע אמרתי בכעס, "התחלקת על השכל?". אבל זרע הפורענות, כמו שאומרים, כבר נזרע ולבסוף החלטתי לכתוב כאן את הדברים, למען אחרים.

כיום אני בן 65, בורכתי בכך שנולדתי למשפחה עם כסף ומאז שאני זוכר את עצמי – תמיד, אבל תמיד הייתי מוקף ביועצים. יועצי השקעות, יועצי נדל"ן, יועצי פרסום, יועצי ארגון –  יועצים. הדבר המדויק ביותר שאני יכול לומר על יועצים הוא שרובם (לא כולם) יודעים לתת עצות.

עצות שקשורות בכסף של אחרים, במקרה הזה הכסף שלי – היו תמיד העצות הקלות ביותר. יש את העצות המקדימות "אולי כדאי ש…" ויש את העצות בדיעבד "חבל שלא דיברת איתי קודם על…". מאחר וכל חיי גדלתי בסביבת יועצים למדתי לסמוך על אנשים בעלי שיער לבן שמצביע על ניסיון, שדיברו בביטחון על דברים שלא הכרתי בשעתו.

היה לי כסף ולא ידעתי מה לעשות איתו. בגלל עצה גרועה מאוד השקעתי הון עתק מכספי הפרטי (לא ממונף. שלי מהבית) בהשקעה כושלת. התוצאה הייתה שאם היו לי מכנסיים באותו שלב – קרוב לוודאי שהייתי מאבד גם אותם.

אבל אומרים שאין חכם כבעל ניסיון, נכון? אז למדתי. המוטו שליווה אותי מאז הנפילה ההיא הוא אחד – זה שמופיע בראש הדברים – אותי יותר לא יתפסו לא מוכן. >> גם אתם קיבלתם ייעוץ לא מוצלח ורוצים להשקיע בהצלחה? זה הזמן להתחבר לערוץ המומחים של אינווסטור 360 ולקבל למייל מידע שימושי

אני משקיע, אני רוצה להשקיע ואני אמשיך להשקיע אבל לא מוכן לקחת את הסיכון להיכשל שוב בגלל עצה גרועה. למדתי לסמוך רק על בן אדם אחד – אני עצמי, כי אם אין אני לי – מי לי?.

לאחרונה קיבלתי בירושה סכום גדול, כמובן שזה כסף פנוי ומיועד להשקעה ואני בודק אופציות עם מגן ושריון. הטראומה מהכישלון ההוא נותרה. אמנם הרווחתי לא מעט לאורך השנים, אך הכישלון ההוא משמש לי תמרור אזהרה גדול לגבי ההמשך.

ברור לי גם שאין מאה אחוז. יהיו טעויות, אבל רק בן אדם טיפש יחזור על אותה טעות פעמיים. כעת אני מחפש בית.

בית בטוח לכסף שלי.

לא יכול להרשות לעצמי שהכסף שלי ילך ויבוא מבלי שתהיה לי שליטה על מה שקורה. שליטה מגיעה מידע, היא מגיעה מידיעה שהכסף מנוהל ומטופל בידיים טובות. הפעם החלטתי לוותר על אנשי "השערות הלבנות" ולחפש את היועץ שלי לפי מה שיש לו בתוך הקופסה ולא באיך שהיא נראית.

>> רוצה שהכסף שלך יעבוד בשבילך, הרשמי לניוז לטר של אינווסטור 360

נפגשתי מספר פעמים עם עומר רבינוביץ מייסד אינווסטור 360, התרשמתי מרמת הידע ובעיקר מהרצון להעביר את הידע. הצטרפתי לסדרת ההרצאות שלו, יושב מאחור בכדי לא למשוך תשומת לב ומתרשם.

הפעם יש לי תחושה טובה.

צביקה. 

>> חשוב לך להבין את כללי שוק ההון, רוצה להיות בעניינים אבל בלי לצלול עמוק מידי? הרשמו לקבלת מידע ישיר מעומר רבינוביץ'

מה את/ה חושב/ת?

-1 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

אמא שלי מצאה פיתרון לכאבי הגב הקשים – וזה כל כך פשוט שחייבים לשתף

שכנים שהם חברים, חברים שהם שכנים. השכונה השיתופית הראשונה בישראל יוצרת קהילה עוטפת ומחבקת