in

הצד היפה של הפסיכומטר

הבחינה הפסיכומטרית נתפסת בעיני רבים כרע הכרחי בדרך ללימודים אקדמאים ולבניית מסלול קריירה. כל הנבחנים, בין אם עברו קורס הכנה ובין אם לא, היו מוותרים על העונג המפוקפק.

אבל! הבחינה וההכנות לה משמשות הזדמנות עבור התלמידים ללמוד עוד כמה דברים חוץ ממילים נרדפות ומשוואות מסובכות…

הפסיכומטרי הוא המשוכה המפחידה ביותר לקראת לימודים אקדמאים. מטרת המבחן היא להעריך מה הסיכויים שלנו להצליח בלימודים אקדמאים, בהתאם ליכולת ההתמודדות שלנו עם המבחנים השונים.

מדובר במבחן ארוך וקשה, על חומר זר ומוזר ורובנו יודעים שלא נשתמש בחומר הנלמד בשנייה שבה נעזוב את המבחן.

 עם זאת, ההכנה למבחן ובמיוחד הקורסים המכינים לבחינה מספקים לנו כמה שיעורים ומיומנויות בהם נוכל להשתמש במהלך הלימודים, כמו גם במהלך הקריירה שלנו. ריכזנו עבורכם 4 דברים שתוכלו לקחת אתכם מההכנה למבחן הפסיכומטרי וישמשו אתכם במהלך הלימודים והקריירה:

 4 שיעורים לחיים בפסיכומטרי

  • יעילות ומיקוד ככלים לניהול זמן: הבחינה הפסיכומטרית אינה בחינה קלה. היא בנויה באופן הבוחן את יכולות הנבחנים בהיבט הכמותי והמילולי תוך שימת דגש על דיוק וזריזות מחשבה. בנוסף, יש להביא בחשבון כי כמות החומר הנלמד לקראת הבחינה רחבה מאוד. סטודנט ממוצע לוקח חלק בחמישה או שישה קורסים בסמסטר אחד ועל מנת להצליח בלימודיו הוא חייב לרכוש את היכולת לעבוד בצורה מסודרת ועניינית, בדיוק כמו בעת ההכנה לפסיכומטרי.
  • חשיבה חדשנית ויצירתית: הבחינה שונה לחלוטין מכל בחינה אחרת בה נתקלתם בעבר. אתם נדרשים להשלים צורות, להבין אנלוגיות מילוליות ולחשב סדרות הנדסיות. לא אחת נדרשים התלמידים לחשוב מחוץ לקופסה על מנת להגיע לפתרון הנכון. היכולות הנרכשות בעת הלמידה לפסיכומטרי באות לידי ביטוי בזמן הלימודים הגבוהים, המאתגרים את התלמידים מחשבתית לפתח חשיבה יצירתית, הן ברמת ההבעה והן ברמת ניתוח החומר. גם בהמשך הדרך, במקומות העבודה תמיד מתבלטים העובדים שמסוגלים לגשת לבעיות סבוכות מזווית שונה ומרעננת.
  • לא מפחדים: ככל שאנחנו מתקדמים בחיים אנחנו נותנים לפחד מהבלתי ידוע לנהל אותנו. ההצלחה בפסיכומטרי תלויה ביכולת שלנו להתמודד עם חומרים חדשים ועם מטלות חריגות. היכולת שלנו להתמודד עם אלה בשלווה ובביטחון תאפשר לנו להתמודד עם חומרים חדשים בלימודים האקדמאים.
  • בחנו את עצמכם: האם אתם הססנים או שולפים מהשרוול? יצירתיים או מחפשים את המוכר והידוע? המבחן הפסיכומטרי יוכל לעזור לכם ללמוד על עצמכם ולשפר את הנקודות החלשות שלכם. בשלב זה כולכם כבר יודעים, פחות או יותר, מה תרצו ללמוד ומה נדרש מכם על מנת להצליח. לא משנה האם הנטייה שלכם היא ריאלית או הומנית, תוכלו לקבל תמונת מצב מעניינת אודות היכולות שלכם ולרכוש יכולות להתייחס אליהן בזמן המתאים.

למה לשים לב כאשר בוחרים קורס להכנה למבחן הפסיכומטרי?

על מנת שנוכל למצות את היתרונות של קורס הכנה לפסיכומטרי, לשאוף לציון גבוה ולקחת איתנו כלים לעתיד שלנו חשוב לשים לב לכמה קריטריונים חשובים בבחירת קורס פסיכומטרי:

  • היכרות אישית עם המדריך, מתהליך הרישום ועד לקבלת הציון: המדריך בקורס אמור להכיר את התלמידים, את היכולות ואת הקשיים שלהם על מנת לאפשר התאמה מקסימלית של תהליך הלמידה לצורכי התלמיד. האינטראקציה בין צוות ההכנה לתלמידים אינטנסיבית ביותר ומובילה לשיפור ניכר בתוצאות הבחינה.
  • מבחנים פנימיים מלמדים את התלמידים לא רק על היכולות שלהם וההתקדמות בקורס אלא גם איך להתמודד עם הבחינה בזמן אמיתי ולצמצם את אפקט החשש מהמבחן.
  • צוות מחקר ופיתוח מקצוען, יצירתי ומעודכן המספק לתלמידים לא רק חומר לימוד עדכני אלא מפתח דרכים ופרקטיקות לימוד ובחינה שמקדמים את התלמידים במהירות וביעילות. מטרתו העיקרית של צוות זה היא להישאר עם אצבע על הדופק ולגרום לתלמידים להגיע למבחן כשהם מכירים את אופי השאלות וסגנונן.

המפתח להצלחה – התלמיד במרכז

לאחר שמנינו את כל היתרונות בהכנה לפסיכומטרי ואת כל מה שאנחנו יכולים לקחת איתנו להמשך הדרך חשוב לזכור – המטרה לשמה התכנסנו היא לעבור את המבחן בציון מקסימלי וליהנות מקבלה לכל אחד ממסלולי הלימוד.

יש להקפיד ולבחור קורס הכנה לפסיכומטרי המעניק לכם את הכלים המיטביים להצלחה בבחינה באמצעות שילוב של גישה אישית המתבססת על הכרת התלמיד, יכולותיו ושאיפותיו, תכניות לימודים מגוונות להתאמה מלאה, מחקר ופיתוח לטובת תכנים עדכניים ויותר מכל –מחויבות להצלחת התלמידים.

בהצלחה!

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

מערכת בית חכם- העוזרת האישית שלך