in ,

המילון המובחר לסטודנט שנה ג'

עומדים לסיים את פרק 'האקדמיה' בחייכם? שיהיה במזל. אבל כדי שיהיה גם בהצלחה, סידרנו לכם את כל הטיפים החשובים לפי ה-א'-ב'. נכון שבתואר עצמו כבר חשוב יותר להתמקד ב-ABC, אבל גם לזה עוד נגיע:

א' – אנגלית. טוב, ברור שנתחיל מהאנגלית. הרי בלי אנגלית ברמה גבוהה תתקשו להגיע הכי מוכנים שיש לנקודת הזינוק של העולם האקדמי, שלא לדבר על עולם התעסוקה. ואם כבר אנגלית, אז רק קורס בוולסטריט. הקליקו לקבלת פרטים על תוכנית המלגות של וולסטריט.

ב' – בנק. רוב הסיכויים שהבנק שלכם מציע מסלולים מיוחדים לסטודנטים, ודי בטוח שהם אטרקטיביים מהמסלול הנוכחי שלכם. בדקו, השוו, ואולי תרוויחו.

ג' – גוגל. השתמשו בו כדי לקבל קצת מידע על המרצה שאת הקורס שלו אתם שוקלים. קראו חוות דעת, המלצות, וטיפים מסטודנטים וותיקים יותר. אה, וכמובן – גלשו לאתרים בהם ניתן למצוא סיכומים של תלמידים משנים קודמות, דוגמאות לעבודות סמינריוניות, וכו'.

ד' – דחיינות. תופעה מוכרת אצל סטודנטים, אבל לא מומלצת. מהטעם הפשוט שבסוף הכל מצטבר למשהו שקשה מאוד להתמודד איתו.

ה' – הטבות. חשוב לדעת שיש די הרבה הטבות מיוחדות לסטודנטים. מהנחות בתשלומי ארנונה, דרך הקלות בביטוח לאומי, נקודות זיכוי במס הכנסה, הנחות בתחבורה ציבורית, ועד תעריף מוזל בביטוחי בריאות. נצלו אותן. במצטבר זה יוצא לא מעט כסף. 

ו' – וואטסאפ. האויב הגדול ביותר של מי שמנסים ללמוד למבחן. ראו הוזהרתם.

ז' – זמן. למדו לנהל אותו. הכניסו ליומן הדיגיטלי שלכם את כל המשימות (האקדמיות והיומיומיות שלכם). אחרת תתקשו מאוד לתמרן.

ח' – חו"ל. אם החלומות האקדמיים שלכם כוללים גם לימודים איפשהו מחוץ לישראל, תנו לנו לומר לכם כבר עכשיו שזה לא מתאים לכל אחד. ליתר דיוק, זה מתאים רק למי שהאנגלית שלו ברמת שפת אם.

ט' –  טווח ריכוז. למדו מהו טווח הריכוז שלכם והקפידו עליו. זה יעזור לכם לחסוך זמן יקר ולזהות מתי התפוקה יורדת והופכת את המאמץ למיותר.

י' – יום הסטודנט. היתרון הוא שיש הופעות חיות בחינם. החיסרון הוא שכל עשרה מטרים מישהו ידחוף לכם ליד ברושור של משהו.

כ' – כפר גלובלי. בדרך כלל צירוף המילים הזה עולה בהקשר של עולם שהופך קטן יותר ויותר בזכות חידושים טכנולוגיים שמקצרים את המרחקים בינינו. אבל עם כל הכבוד לאפליקציות, לצ'אטים ולכל השאר – בלי החוט המקשר – שליטה בשפה האנגלית – כל הפס הרחב שבעולם לא שווה הרבה.

ל' – למידה בקבוצות. או בשמה המוכר יותר: קבוצות למידה. דרך די יעילה להתמודד עם משימות אקדמיות מורכבות, לחלק את עומס החומר, ולהתכונן בצורה שוחקת פחות.

מ' – מלגה. מלגה חלקית או מלאה יכולה לעשות הבדל של ממש בעובר ושב שלכם. אל תוותרו מראש על האפשרות למצוא אחת שתתאים לכם. יש סיכוי לא רע שתופתעו לטובה מכיוון שבכלל לא חשבתם עליו.

נ' – ניסיון תעסוקתי. במידה והלו"ז שלכם מאפשר זאת, אתם יכולים להרוויח המון מהשתלבות בעבודה כבר בתקופת הלימודים. בגדול, כמו בכל תחום, אין תחליף לניסיון.

ס' – סיכומים. חפשו אותם אצל סטודנטים שכבר למדו מה שאתם הולכים ללמוד. אתם תודו לנו על זה.

ע' – עזרי לימוד. אל תתביישו להשתמש בספרים משומשים, לפטופ שלא נולד בשנתיים האחרונות או כל דבר אחר עם פז"ם אקדמי יותר גדול משלכם. עדיף לחסוך את הכסף הזה עבור דברים אחרים.

פ' – פסיכומטרי. הידעתם? כ-90% מבוגרי האוניברסיטאות בישראל נזקקו לפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים. מה שאומר שאם תעודת הבגרות כולה לא הספיקה בשביל הלימודים, די ברור שהבגרות שעשיתם באנגלית לא תספיק כדי לקחת אתכם לאן שהקריירה שלהם יכולה להגיע.

צ' – צאו להפסקות. ממש מתוכננות כאלה, כשאתם טוחנים את הספרים והמחברות לקראת מבחן או עבודה חשובה. האוורור הזה ישתלם בטווח הארוך.

ק' – קשר. שמרו על קשר עם סטודנטים שלמדו איתכם. חברות רבות מסתמכות על 'חבר מביא חבר' כדי לגייס עובדים, כך שאולי הקשר החברי יוליד גם משרה שווה.

ר' – ריאליים. במיוחד במקצועות האלה, כדי להתכונן למבחן בצורה טובה יותר מומלץ לפתור כמה שיותר מבחנים קודמים מאותו הקורס. חלק מהשאלות עשויות לחזור על עצמן במבחן שלכם, ובכל מקרה למידה כזאת תעזור לחומר 'לשקוע'.

ש' – שינה. כן, אנחנו יודעים, זאת כנראה התקופה המסעירה ביותר בחיים שלכם, ואתם אוהבים להיות חיות לילה. רק זכרו שלפעמים חיות לילה בסוף מנמנמות במהלך היום (או באמצע השיעור).

ת' – תגיעו מוכנים. יכול להיות שהטיול שעשיתם מיד אחרי הצבא כבר רמז לכם את זה, אבל הפרק האקדמי של חייכם (וכל מה שיבוא אחריו) כבר יבהיר לכם חד משמעית שאתם חייבים אנגלית ברמה גבוהה. מומלץ מאוד להגיע לתואר הראשון שלכם כשאתם כבר מדברים, מבינים וכותבים אנגלית בביטחון מלא, שלא לדבר על המשרות שאליהם אתם מכוונים בסוף הלימודים – שם בוודאי שתתקשו לבנות לעצמכם קריירה אמיתית בלי יכולת מוכחת להתנהל עם השפה הפופולרית בעולם.

קורס אנגלית בוולסטריט יפגיש אתכם עם מורים שאנגלית היא שפת האם שלהם, ושיטת לימוד מוכחת שגם תשתלב עם שאר העיסוקים שלכם, וגם תוציא אתכם מוכנים לשאר האתגרים והמטרות שבדרך.

אם גם אתם החלטתם להשקיע באנגלית, הצטרפו לתוכנית המלגות של וולסטריט ותראו איך משקיעים בכם בחזרה

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

עכשיו אתם מתחילים לבנות לעצמיכם את הקריירה, כך תוודאו שאתם מוכנים

אתם בקונטרול על האנגלית שלכם?