in ,

עכשיו אתם מתחילים לבנות לעצמיכם את הקריירה, כך תוודאו שאתם מוכנים

אם סיימתם לאחרונה את חובתכם הלאומית לצה"ל, או שאתם כבר ממש רואים את קו הסיום שלה, בטח כבר שמעתם את אחד המשפטים הבאים: "עכשיו מתחילים החיים האמיתיים", "אתם עומדים לגלות כמה גדול העולם שבחוץ" ו"עכשיו אתם מתחילים לבנות לעצמכם את העתיד". זה אולי נשמע לכם קצת טרחני אבל הם באמת נכונים. אז אם להיות פרקטיים, קבלו כמה עצות טובות לקראת הפרק בחייכם שלא דורש בגדים בצבע חאקי.

שפרו אנגלית

מאז ומתמיד היתה האנגלית השפה המרכזית והפופולרית בעולם, וזה רק הלך והתעצם בשנים האחרונות. למעשה, אנגלית ברמה גבוהה היא כבר מקפצה הכרחית עבור מי שמתכנן לימודים אקדמיים, השתלבות בשוק העבודה המתקדם, ואפילו טיול אחרי צבא. שתבינו, אנחנו יודעים שלמדתם אנגלית במשך שנים ארוכות בבית הספר היסודי והתיכון. אולי אפילו השגתם ציון מרשים בבגרות באנגלית, אבל ממש לא בטוח שזה מה שיסגור לכם את הפינה. לראיה, בתחקיר שנערך לאחרונה בחדשות ערוץ 12, התברר שלא פחות מ-70% מבני הנוער לא מרגישים נוח לתקשר עם דוברי אנגלית. אז כדי שתוכלו לצאת לחיים עם נתוני פתיחה טובים יותר זה הזמן המושלם עבורכם ללמוד אנגלית בוול סטריט. למה וול סטריט? כי רק שם לומדים אנגלית בשיטה יעילה ומוכחת שנותנת לכם את האפשרות לדבר ולהתנהל באנגלית בחיי היומיום ומעניקה  את הביטחון לדבר ולהתנהל באנגלית בכל נקודת מפגש עם השפה. הכל בעזרת מורים מנוסים הדוברים אנגלית כשפת אם, באווירה בינלאומית, תומכת ונינוחה ובעזרת שיטת לימוד שפשוט עובדת!

על מבצעי החגים של וולסטריט כבר שמעת, הקליקו כאן כדי להנות מתוכנית ההטבות לכבוד השנה החדשה >>>

תתחילו להתנהל כלכלית

המשכורת המצחיקה שקיבלתם מצה"ל בשנים האחרונות כנראה לא ממש הספיקה לכם ליותר מדי, אבל גם לא באמת נדרשתם להתעסקות פיננסית אמיתית. רק שעכשיו מגיעים כספי הפיקדון, ואם אתם חרוצים מספיק אז גם משכורת אמיתית שנכנסת כל חודש לחשבון. נצלו היטב את ההטבות הכספיות שמגיעות לכם (נניח, פטור ממס הכנסה עד 8,424 שקלים לחיילים ו-9,155 לחיילות), והתחילו לבנות לעצמכם קופה קטנה-גדולה.

צללו לתוך הבירוקרטיה

היות ומשקית הת"ש כבר לא רלוונטית עבורכם, תצטרכו להתמודד בעצמכם עם כל הניירת שאיתה חיים 'באזרחות'. החל מביטוח בריאות ועד ביטוח לאומי. כיף גדול זה לא יהיה, אבל גם לא משהו שתוכלו להתעלם ממנו, במיוחד אם לא בא לכם לגלות בעוד כמה שנים שאתם חייבים למדינה סכום בן חמש ספרות או משהו מבאס כזה. הכינו לעצמכם צ'ק ליסט של כל הניג'וסים האלה ונסו להשלים אותם בזמן קצוב וקצר. אם צריך, היעזרו בגופים שקיימים בדיוק בשביל לסייע לאנשים בסטטוס שלכם, כמו האגף והקרן לחיילים משוחררים.

חשוב לכם לתכנן את הקריירה שלכם כמו שצריך? תשקיעו בלימוד אנגלית ובידקו את ההטבות לחגים כבר עכשיו >>>

עדכנו קורות חיים

 נכון, רוב הסיכויים שלפחות מהבחינה התעסוקתית לא קרה בחייכם יותר מדי עד לנקודה הזאת, אבל זה לא אומר שמותר לכם לחפף עם המסמך החשוב הזה. כתיבת קורות חיים נכונה תעשה את ההבדל בין משרה שאולי קיבלתם, למשרה שרציתם או לא יכולתם לקבל. תהיו מדויקים וברורים, ואל תחששו להבליט את התחומים החזקים שלכם, או כל יתרון רלוונטי אחר. לדוגמא: זה בדיוק המקום להדגיש ידע ספציפי שרכשתם בצבא ואולי רלוונטי גם לתפקידים אזרחיים, לציין מקומות עבודה קודמים (אם יש), ולהבליט את אלו שרלוונטיים לסוג המשרה שאתם מעוניינים להשיג. אם הלימודים שלכם כללו התמקצעות בתחום ספציפי שעשוי להוות יתרון בשוק העבודה, אל תחששו לציין אותו, כמו גם פעילות התנדבותית -אם היתה כזאת. וכמובן – בסעיף השפות, מומלץ מאוד לציין אם יש לכם שליטה טובה בשפה האנגלית, שהפכה בשנים האחרונות להכרחית בתפקידים זוטרים ובטח בתפקידים יותר גדולים עם אופק התפתחות והתקדמות בעתיד. יותר ויותר עסקים גלובליים נכנסים לישראל ועסקים מקומיים מתרחבים לחו"ל והשליטה בשפה האנגלית הופכת להיות מצרך בסיסי וחשוב מאין כמוהו.

עפים על המטרות שלכם ורק חסרה לכם שליטה באנגלית? סגרו את 'הפינה' עם וולסטריט ותהנו מהטבות מיוחדות לחגים >>>

מה את/ה חושב/ת?

2 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

השקעות בנדל"ן לקראת 2020- איך בוחרים נכון?

המילון המובחר לסטודנט שנה ג'