in ,

אתם בקונטרול על האנגלית שלכם?

שליטה מלאה באנגלית הפכה בשנים האחרונות מ-Nice To Have למצב של Must Have. כדי לדעת איך להשתפר בתחום הזה, תצטרכו רק להמשיך לקרוא

אם הצצתם לאחרונה במודעות דרושים – כמעט בכל תחומי התעסוקה – ודאי שמתם לב שאלמנטים כמו 'שליטה באנגלית' שפעם היוו יתרון עבור מעטים, הפכה בשנים האחרונות לכמעט תנאי סף. לא ממש מפתיע אם לוקחים בחשבון שענפי תעסוקה שלמים מוכנים לכלול בכוח האדם שלהם רק את מי ששולט בשפה הפופולרית ביותר בעולם. למעשה, מה שהיה פעם נחלתם הכמעט בלעדית של עובדי הייטק או כאלה שנדרשים לקיים קשר קבוע מול גורמים מעבר לים, הפך כיום לסטנדרט גם בחברות מקומיות לחלוטין, או כאלה שהיקף הפעילות הבינלאומית שלהן קטן יחסית. ככה זה כשהטכנולוגיה מצמצמת את העולם כולו לכפר גלובלי אחד, והעבודה מול לקוחות וספקים בחו"ל נעשית היום באנגלית. זה מתחיל מחומרים מקצועיים באנגלית, אימיילים ומצגות, נמשך בפגישות פיזיות בארץ ובחו"ל, ומסתיים לפעמים באפשרויות מפתות מאוד לעשות רילוקיישן למדינות בהן עברית היא לא יותר משפה מזרח תיכונית נדירה ומשונה. כדי שקורות החיים שלכם לא יזרקו לפח ומישהו אחר יזכה בתפקיד הנחשק רק בגלל שהוא שולט באנגלית, וכדי להיפתח לתחומים נוספים ולקידום הקריירה שלכם, כדאי מאוד שתתחילו כבר עכשיו לשפר את האנגלית שלכם, כדי לשלוט בה ברמה גבוהה. הנה כמה שיטות שיעזרו לכם להגיע למטרה הזאת:

  1. סביר להניח שאתם צופים בסרטים וסדרות באנגלית לפחות שלוש או ארבע פעמים בשבוע. כשחושבים על זה מדובר בפרקי זמן עצומים שבהם אתם נחשפים לאנגלית, אבל לא באמת מנצלים אותה כדי להשתפר בעצמכם. אחת הדרכים היעילות יותר היא לנסות לצפות באותם סרטים וסדרות בלי תרגום בכלל, או דווקא עם כתוביות באנגלית. בצורה הזאת גם קל יותר להתאים בין מה שהאוזן שומעת לטקסט ולאיות של המילים. אגב, אם תלכו על תכנים שכבר צפיתם בהם בעבר, גם לא באמת תפספסו שום פרט בעלילה, וגם תגלו דברים שווים שאבדו בתרגום לעברית.
  2. אל תפחדו מספרים באנגלית. לפחות בהתחלה תגלו שמדובר שונה לחלוטין מקריאת ספרים בעברית, אבל אם לא תישברו תוכלו ממש להרגיש את השיפור מספר לספר. כדאי בהתחלה ללכת על ספרים שנכתבו באנגלית פשוטה יחסית ומשם לעלות בהדרגה.

    אל תפספסו את מבצעי החגים של וולסטריט, לחצו כאן לקבלת ההטבות לשנה החדשה >>>
  3. אל תפספסו את כל המקומות הקטנים שבהם אפשר לתרגל אנגלית. נסו למשל לבחור מנה במסעדה מהתפריט שכתוב באנגלית, נסו לקרוא ולהבין טקסטים על מוצרים שנכתבו באנגלית, או לעבור על המלצות גולשים (מלונות, מסעדות) שנכתבו באנגלית. בדרך הזאת אמנם לא תתרגלו ממש דיבור, אבל תפחיתו את "הפחד" מהתמודדות עם השפה ותוכלו להגדיל את אוצר המילים שלכם.
  4. מטיילים בחו"ל? מעולה. נצלו את ההזדמנות לסמול טוק בכל מקום שבו זה אפשרי. בחנויות השונות, בקבלה של המלון, עם הדיילות של חברת התעופה. אל תחששו להישמע עילגים או לא מהוקצעים, אתם עדיין תיירים שלא משתמשים בשפת אם. היתרון כאן שעם הזמן הביטחון העצמי שלכם לדבר את השפה יעלה.
  5. טוב, וכמובן שהטוב ביותר יהיה לעשות את זה כמו שצריך, בצורה יסודית ומובנית. למשל, להירשם לקורס לימודי אנגלית אמיתי. כזה שנרשמים אליו רק אחרי שיושבים עם המומחים שתופרים לכם תוכנית לימודים התפורה למידותיכם ולרמתכם. כזה שיאפשר לכם גם להמשיך ולעבוד, וגם ללמוד אנגלית בצורה שתעניק לכם חווייה מהנה ביחד עם המטרה המרכזית – להתקדם בקריירה. קורס אנגלית שיעזור לכם לדבר, לכתוב ולהבין אנגלית בביטחון מלא ובזמן קצר באופן יחסי  

וול סטריט מזמינה אתכם להצטרף למיליוני תלמידים ברחבי העולם, שהבינו שרכישת השפה האנגלית הכרחית לקידום הקריירה שלהם והוכיחו ששיטת הלימוד הייחודית והמוכחת שלנו פשוט עובדת. רוצים להוציא יותר מהקריירה שלכם? אמרו כן לאנגלית בוולסטריט.

אם גם אתם החלטתם להשקיע באנגלית, הצטרפו לתוכנית ההטבות לחגים של וולסטריט >>> 

מה את/ה חושב/ת?

2 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

המילון המובחר לסטודנט שנה ג'

מה באמת הייתם מאחלים לעצמכם לשנה החדשה?