in ,

רופא, אדריכל או סטארט אפיסט? מה אתם רוצים להיות שתהיו גדולים?

אז מה אתם רוצים להיות שתהיו גדולים? כולנו חולמים על קריירה מפוארת שתספק אותנו, שתביא לנו משכורת יפה ושתעשה נחת להורים על הדרך.

הדרך לאותה קריירה מתחילה בתיכון, נכנסת להולד במהלך השירות הצבאי ואחר כך מתחילים לרוץ: בחינה פסיכומטרית, הרשמה ללימודים והכנות ללימודים.

בדקנו במיוחד בשבילכם אילו תארים אקדמאים הם הנחשקים ביותר:

מדעי המחשב לא על הקוד לבדו

מסתבר שכולם רוצים לעבוד בהי טק! המשכורות, התנאים והחלום בדרך לאקזיט קורצים למרבית הישראלים. תואר במדעי המחשב נחשב למבוקש ביותר, דבר שמסביר מדוע בכל מוסד אקדמי תוכלו למצוא מסלול מתאים. קחו בחשבון שבאוניברסיטאות ובמכללות היוקרתיות התואר מבוקש עוד יותר, דבר שמחייב ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד. מצד שני, שימו לב לכותרות שמראות כי קיים פער עצום בין ההיצע ובין הביקוש בתחום.

הנדסת חשמל גורמים לדברים לקרות

לימודי הנדסה נחשבו מאז ומתמיד לאחד המסלולים הנחשקים. בשנים האחרונות אנחנו רואים מהנדסים בצוותי הניהול של כל החברות הבינלאומיות הגדולות, כמו גם בסטארט-אפים ישראלים שנמכרו במספרים דמיוניים.

לימודי הנדסת חשמל יכשירו אתכם לעבודה מעשית עם מערכות חשמליותת ולכן בוגרי החוג הזה נחשבים ללהיט היסטרי בכל תעשייה עתירת טכנולוגיה: תקשורת, תעופה וחלל, רובוטיקה, מחשוב ועוד.

הנדסה אזרחית והנדסת בניין מהנדסים סביבה

תסתכלו סביבכם, רואים את כל הבניינים ואתרי הבנייה? את המנופים? אז דעו שמאחורי כל אחד מהם עומדים מהנדסי בניין ומהנדסים אזרחיים העוסקים בתכנון ובפיתוח של סביבת המגורים המודרנית. תחבורה, בנייה, קיימות, אנרגיה ירוקה, שירותים וחקלאות הינם רק חלק מן התחומים הבוערים בהם בוגרי החוגים הללו יכולים להשתלב. המהנדסים נחשבים לחשובים ביותר בתחום ולכן הביקוש עבורם עצום.

רפואה מאז, מתמיד ולעולם

איזו אמא לא רוצה שהבן שלה יהיה רופא? רפואה לעולם לא תצא מן האופנה ויותר מזה – השילוב בין מחקר, מדע ורפואה מייצר עולמות שלמים, מרתקים ובינינו… משני חיים.

אם תצליחו להתקבל לרפואה, תגלו שתחומי ההתמחות ברפואה הם רבים ומגוונים:

כירורגיה, אורתופדיה, משפחה, עיניים ועוד. הסטודנטים שיצלחו את שנות הלימודים הראשונות יחלו בהתמחות שתמשיך באופן רשמי עוד חמש או שש שנים ובאופן לא רשמי תימשך כל חייהם.

בנוסף לעיסוק ברפואה יש ביקוש עצום לרופאים בתחומי המחקר, הפיתוח והניהול וגם כאן – המבוקשים מכולם הם אלה שהשלימו לימודים באוניברסיטאות בישראל.

אדריכלות הנדסה ונשמה

אתם יצירתיים? אוהבים לסדר מחדש כל חלל? אוהבים להרכיב, לבנות, לעצב, להיות פריקים של אסתטיקה? כנראה שאתם צריכים ללמוד אדריכלות.

התחום עוסק בעיצוב ותכנון חללים והוא משלב בין עולמות של אמנות ויצירה ובין הנדסה. הלימודים עצמם משלבים לימודים תיאורטיים באמנות לצד מיומנויות טכניות גבוהות בתכנון והנדסה.

אם תשלימו את הלימודים, אולי תצטרפו לכמה אדריכלים ישראלים שנחשבים לאייקונים עולמיים בתחום;  רון ארד; שתכנן את המוזיאונים הגדולים בעולם, משה ספדיה שחתום על הסכמים עם ערים כמו מונטריאול, סידני ועוד; וחיים דותן – האדריכל שתכנן את גשר הזכוכית בסין.

האוניברסיטאות והמכללות בהן ניתן ללמוד אדריכלות ספורות ולכן… כן כן, תנאי הכניסה גבוהים במיוחד.

מנהל עסקים הדרכון שלכם לעולם העסקים

אם אתם מסתכלים בבוקר במראה ורואים לנגד עיניכם יזם סדרתי או מישהי עם רצון עז להקים עסק עצמאי בתחום כלשהו, אז מנהל עסקים זה בדיוק מה שאתם מחפשים.

מדובר במסלול לימודים מגוון המציע התמחויות שונות, כמו ניהול, שיווק ומערכות מידע לצד למידה אינטנסיבית של המון כלים פרקטיים שנותנים מושג רחב על כל מה שקורה שם בחוץ.

במהלך 3 שנות הלימוד תוכלו להבין לעומק מהי כלכלה ותיגעו לא מעט בשוק ההון, בסוגיות מיסוי, בחשבונאות, בשיווק ובידע תיאורטי רחב שיסייע לכם להבין את התמונה הגדולה. מסלולי הלימודים בפקולטות למנהל עסקים מציגות מגוון תכניות, הנהנות מליווי וחיבור לעולם העסקי, ואפילו מסלולי התמחויות בארץ ובחו"ל. בלימודי מנהל עסקים האוניברסיטאות והמכללות הן מותג של ממש, לכן הנחשבות מביניהן בוחרות את הסטודנטים עם הציונים הטובים ביותר.

יחסים בינלאומיים  – כל העולם כולו!

טוב, אם השתחררתם לא מזמן, נולדתם לעולם שהוא כפר גלובלי שמורכב ממגוון תרבויות, דתות, גזעים ושפות. יחסים בינלאומיים הם ענף קטן ומרתק בלימודי מדע המדינה שמתרכז בחקר מדיניות החוץ של השחקנים בזירה הבינלאומית בעבר, בהווה ובמבט אל עבר העתיד.

מי שהולך ללמוד יחסים בינלאומיים מכוון גבוה – קריירה במשרדים ממשלתיים דוגמת משרד החוץ והביטחון וארגונים מקומיים ובינלאומיים, כמו האו"ם, הבנק העולמי ועוד. במקביל קיים ביקוש לבוגרי המסלול גם בחברות וגופים מסחריים העוסקים בפעילות בינלאומית. לכן סטודנטים רבים משלבים תואר של מנהל עסקים ויחסים בינלאומיים.

תקשורת חזותית מעצבים מציאות

מטרתה של תקשורת חזותית היא להעביר רעיונות ומסרים. צבעים, צורות, חומרים. הכל תופס. היא נוגעת באופן יומיומי בכל מה שנמצא סביבנו: טלוויזיה, אתרי אינטרנט, אפליקציות, משחקים, ספרים ומגזינים, אריזות, קמפיינים פרסומיים ומה לא.

כל מי שעוסק בתחום משלב ידע רחב על אמנות ועיצוב עם למידה של טרנדים חדשים במטרה לייצר שפה ברורה, נעימה, מסתורית. התחום נמצא בצמיחה עצומה וגם כאן, בוגרי האוניברסיטאות הישראלים עושים חיל בעולם בחברות כמו NIKE, חברות טכנולוגיות וכמובן, ענקיות האינטרנט.

מתחילים לעבוד על הקריירה

אז השתחררתם, הטיול הגדול בדרך או שבכלל בחרתם לתת גז ולהתחיל ללמוד מוקדם ככל האפשר. השלב הראשון בדרך לפקולטות הנחשקות הוא המבחן הפסיכומטרי וההכנה אליו. קחו בחשבון שהוא מהווה סף כניסה קשיח וככל שהציון שלכם יהיה גבוה יותר, האופציות שלכם יהיו רבות יותר.

אז מה עושים?  ליאת טטרואשוילי, מדריכה בחברת קידום הנחשבת למובילה בתחום הכנה למבחנים הפסיכומטריים מסבירה: "כמו כל דבר בחיים, מי שמשקיע מצליח. התמהיל של קידום שכולל מפגשים בכיתה, סגל של מרצים ותרגול באון ליין מספק בדיוק את כל מה שצריך בשביל להצליח. עם זאת, צריך להתייחס להכנה במלוא הרצינות ולהקדיש את כל הזמן שאפשר. אנחנו פה כדי למצות את הפוטנציאל שלכם במקסימום ולהוביל אתכם להצלחה!". 

מעוניינים להרשם לקורס פסיכומטרי? לקבלת 20% הנחה הקליקו כאן

מה את/ה חושב/ת?

6 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

חמישה דברים שעוברים מדור לדור במשפחה

להשלים בגרות או להשלים פסיכומטרי?