in

Home Smart Home ביקשנו ממומחה המלצה על מערכת בית חכם, וקיבלנו המלצה למערכת בית גאון

 

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לצייד את ביתם במערכות בית חכם. היום בעזרתו של עדי צור, מתקין מקצועי למוצרי סומפי, ננסה להבין כיצד תורמות מערכות הבית החכם לחיי היומיום שלנו וכיצד עלינו לבחור את המערכת הנכונה ביותר עברנו.

 

ספר לנו עדי, מדוע בכלל עלינו לשקול לשלב מערכות בית חכם בבית?

 

אורך החיים המודרני מצריך מאתנו לבצע פעולות רבות ובזמן מאוד קצר, וקורה שלפעמים אנחנו שוכחים משימה או שתיים בגלל כל העומס והלחץ. הבית החכם בא לסייע לנו לפחות במשימות של הבית כמו סגירה או פתיחה של התריסים והוילונות, כיבויי המזגן כשאנחנו לא בבית, פתיחה וסגירה של השער החשמלי, הדלקת הדוד באופן אוטומטי בדיוק בזמן שאנחנו צריכים אותו, השקיית הגינה ואפילו להגיש את העזרה הקטנה הזו של להדליק לנו את האור בבית באופן אוטומטי כשאנחנו נכנסים עם כל השקיות מהסופר. כל השליטה מבוצעת בצורה פשוטה בעברית מהסמארטפון, הטאבלט, או מחשב בעל חיבור לאינטרנט מכל מקום בעולם ובצורה מאובטחת כך שרק מי שמורשה יכול לשלוט במערכת.

 

לציבור הדתי המערכת נותנת פתרון נהדר לשבת ולחגים והיא כמובן מאושרת על ידי מכון צמת.

 

במידה ואני משפצת את הבית או קונה דירה חדשה, מה עליי לקחת בחשבון בבואי להתקין מערכת בית חכם?

 

מערכת הבית החכם של סומפי מתאימה באופן מושלם לבתים קיימים כיון שהיא אינה מצריכה חיווט מסובך ויקר. המערכת מתקשרת באופן אלחוטי עם הרכיבים ולא צריך להחליף כלום, ניתן אפילו להשתמש במפסקים הקיימים- דבר אשר חוסך כסף רב ללקוחות.

במידה ורכשתם בית חדש, תוכלו לחסוך כסף רב הכרוך בהתקנת נקודות חשמל משום שהשליטה בתאורה, תריסים חשמליים ועוד יכולה להתבצע באמצעות שלט מרכזי אחד המסוגל לתקשר בגלי רדיו עם הבית החכם ללא קרינת WIFI או בלוטוס

 

כיצד המערכת תורמת לשיפור רמת החיים?

 

המערכת מאפשרת לנו לחסוך בהוצאות החשמל ע"י כיבוי אוטומטי של כל מוצר חשמלי.

מערכות הבית החכם החדישות ובכללן מערכת Tahoma מבית somfy, מאפשרות לכם ליצור את התרחיש המתאים לכל שעה משעות היום – על פי סדר היום בבית: אתם יכולים להחליט שהתריסים, הווילונות והפתחים ייפתחו בבוקר כשמתעוררים, ייסגרו כשיוצאים וייפתחו מחדש ביחד עם האורות שיידלקו – בדיוק בשעה שבה אתם חוזרים. אתם יכולים גם להחליט שבשבת ובימי חופשה יהיה תרחיש לגמרי אחר (כי בכל זאת, בימים כאלה הבית מתעורר מאוחר יותר), וכל זאת בתכנון חד פעמי מראש, כך שגם אם שכחתם – הבית זוכר.

ניתן אף להתקין מנגנון כיבוי מרכזי לכל הבית כך שבזכות המערכת ניתן למנוע מקרים רבים של שריפות בבתים עקב קצר חשמלי כשאנחנו לא בבית.

המערכת נותנת תמונה מלאה על הבית אם זה דרך מצלמות, יומן אירועים מפורט של כל מה שקורה בבית ואף קבלת התראות למייל או לאפליקציה כל פעם שקורה משהו בבית שאנחנו רוצים לדעת עליו עד לדברים הקטנים ביותר כמו קבלת דיווח מתי מערכת ההשקיה פעלה.

נשמע טוב, אה? לפרטים נוספים כנסו הנה

ניתן לשלוט על כיבויי והדלקה של כל מוצר חשמלי בבית אם זה מכונת הקפה, מזגן, דוד, מערכת השקיה, תאורה תריסים ואפילו שקעים חשמליים (אני באופן אישי שולט על שקע החשמל של מסך המחשב של הילד שלי באופן אוטומטי כדי להזכיר לו מתי זמן המחשב שלו נגמר וזמן השינה מתחיל).

 

איזו השפעה יש להתקנה על תחושת הביטחון שלנו?

 

בזכות השליטה שאנחנו מקבלים סוף סוף על הבית, אנחנו יכולים לדעת מה קורה בכל שנייה בבית דרך המצלמות וחיישני התנועה. ניתן להפוך את מערכת הטהומה למערכת אזעקה לכל דבר בצורה פשוטה מאוד וללא שום התקנה מסובכת, ניתן  ע"י שיוך

חיישנים אלחוטיים כגון:  חיישני תנועה, גלאי הצפה וחיישני פתיחה של דלתות.

 

בנוסף, באמצעות הוספת בסיס אבטחה, שהוא למעשה תוספת של סירנה וסוללת גיבוי, תוכלו ליצור תרחישים שונים בהם הוא יופעל, כך לדוגמא, בעת שריפה, גלאי העשן יקלטו את הסימנים ראשונים של השריפה, הן יפעילו את הסירנה אשר תתריע על כך ותריסי הבית יפתחו על מנת לאפשר לעשן לצאת.

 

אילו מערכות קיימות היום בשוק ומה צריך לשים לב כשבוחרים מערכת?

 

קיימות מספר מערכות בית חכם בשוק, רובן מצריכות התקנה מסובכת עם חוטים שלא נגמרים, המצריכים חציבות בקירות וארונות חשמל ייעודיים. מערכות רבות נמסרות ללקוח בעלות חודשית קבועה, ואז נשאלת השאלה – האם אני משועבד לשלם על המערכת מידי חודש בחודשו? מה קורה אם לא ארצה לשלם יותר? יעקרו לי את כל המפסקים והחיישנים מהקירות? קיימת גם את האפשרות של הזמנת מערכות זולות מאוד מהאתרי המכירות בחו"ל באינטרנט. בזכות אתרי האינטרנט הזולים יש לי הרבה פרנסה. חלק מהלקוחות קונים מערכות בית חכם בחו"ל והן נעצרות במכס כיוון שזה לא חוקי להתקין בארץ מערכת אלחוטית ללא תו תקן ואישור של משרד התקשורת. אלו שהצליחו להתקין נהנים מהמערכת לתקופה של מספר חודשים עד היא מפסיקה לעבוד פתאום ללא הסבר.

 

מה היתרון של מנוע רדיו?

 

מנועי הרדיו הביאו את מהפיכת הפשטות והיעילות לעולם התריסים / ווילונות / סוככים

למנועי הרדיו של סומפי (נשלטים באמצעות שלט) טווח השידור 200 מ' באוויר החופשי או 20 מ' דרך שני קירות בטון ורמת קרינתם נמוכה משמעותית בהתממשקות מול מערכת הבית החכם לעומת מערכות אחרות המשתמשות בטכנולוגיית Wi-Fi או בלוטוס. לשם ההשוואה, לטלפון נייד יש כוח שידור של כ- 1 וואט ולתיבת Wi-Fi יש כוח שידור של כ- 0.1 וואט. לציוד הרדיו של סומפי כוח השידור של אחד מיליוואט. זאת ועוד, ציוד הרדיו פועל רק במשך שניה עד 10 שניות ביום. משמעות הדבר היא שכל מוצר רדיו של Somfy פולט פי 1000 פחות קרינה במשך פי 1000 פחות זמן מאשר טלפון נייד.

למעשה, כל המוצרים הממונעים שתבחרו להוסיף יכולים לתקשר זה עם זה, בצורה אלחוטית. המשמעות היא שהשליטה בציוד יכולה להיות מרכזית, כאשר שלט אחד או פתרון אוטומטי יכולים לשלוט בכל הציוד. והכי חשוב, אפשר להוסיף ציוד בהתאם לצרכים ולתקציב, מבלי לפגוע בהתקנה המקורית.

 

מערכות הבית החכם הופכות את חיי היומיום שלנו לפשוטים יותר ואף יכולות להציל את חיינו במידת הצורך. לאחר כל מה שסיפר לנו עדי על מערכות הבית החכם, נראה שאין ברירה אלא לרוץ ולצייד את ביתי במערכת בית חכם של סומפי – כי גם לי מגיע חיים פשוטים יותר.

הכותב הוא עדי צור, מתקין בכיר של מערכות בית חכם

 

רוצים לשמוע עוד על האפשרות לשדרג את ביתך? לחצו כאן


מערכות בית חכם קונים אצל המומחים ביותר, הצטרפו ללקוחות המרוצים של סומפי

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by Ariel

בדרך לדירה עוברים במשכנתא

4 דברים (יוצאי דופן) שאנשים עושים לאחר פרישה