in

"כחול" אשר על שפת הים

המקום שבו אנו בוחרים לגור ולחיות את חיינו הוא הרבה מעבר לקורת גג או המקום אליו חוזרים בסוף היום, מקום מגורינו לרוב כולל פרמטרים התואמים את תפיסת העולם שלנו ואת סגנון החיים המועדף עלינו. חלקינו מעדיפים מגורים בעיר הגדולה במגדלי יוקרה, יש המעדיפים מגורים בישוב קהילתי עם נוף כפרי, חלקינו חולמים להתעורר לציוץ הציפורים בבית צמוד קרקע עם גינה בפריפריה. אך הרוב המוחץ של הישראלים, הידועים כאוהבי ים מובהקים, יעדיף חוויית מגורים בבית הנהנה מקרבה אל חוף הים עם מרפסת המשקיפה אל נוף כחול.

 

רוגע, שלווה ואיכות חיים

מעבר לאהבה לים ולנעימות שאנו חשים באופן טבעי כשאנחנו נמצאים על החוף, השפעתו החיובית של הים עלינו היא כה מובהקת וניכרת כך שחוקרים רבים בחרו לבחון את הנושא ומאין ספור מחקרים שבוצעו, עולים ממצאים חד משמעיים: שהות על חוף הים או מגורים בקרבת הים, מוסיפים רוגע לחיינו ובכך תורמים לבריאותינו. הקרבה אל "שטחים כחולים" – מקורות מים כמו אגם, נהר, ים משפיעה עלינו והופכת אותנו לשלווים יותר וככל שמקור המים גדול ואין סופי, כך מתחזק האפקט המרגיע בטווח המידי ואלו מאיתנו המבקרים בים בתדירות גבוה או גרים בקרבתו אף נהנים מהשפעה זו ומשיפור איכות החיים לטווח ארוך.


מחפש את הים?

נוף לים הנשקף מחדר בית המלון, מחלונות אולם האירועים או בית הקפה הוכתר כבר מזמן כנוף המועדף עלינו וכאשר מדובר בנוף הנשקף ממקום מגורינו, כאן ללא ספק מדובר בהתגשמותו של חלום, אך נשאלת השאלה כמה הזדמנויות עוד נותרו לנו להגשים אותו?

אורכה של רצועת החוף המרהיבה של ישראל הוא כ-195 ק"מ כאשר כרבע מאורכה מוקצה לנמלים, מתקנים בטחוניים ותשתיות שונות. עם השנים ותנופת הבנייה המואצת, האזורים הסמוכים אל קו החוף שנותרו זמינים ומאושרים לבנייה הולכים ופוחתים, במיוחד אם חשקתם במציאת מקום מגורים בקו הראשון אל החוף.

קרקעות אלה שעוד נותרו זמינות לבנייה וממוקמות בסמוך אל קו הים מנוצלות ברובן לבנייה גבוהה של מגדלי דירות ורבי קומות. אך מה אם רציתם דווקא את השילוב בין מגורים באווירה כפרית ואינטימית לבין קרבה מקסימלית אל חוף הים?

 

כחול

אחד האזורים הנדירים והייחודיים שנותרו על קו החוף היפה בישראל, ממוקם בין העיר עתלית לנווה ים ובסמוך למפרץ חוף יפהפה ופסטורלי. במיקום קסום זה, אשר בינו לבין החוף מפרידים  כ-300 מטרים בלבד, מקימה חברת ישראל קנדה את "כחול" – שכונת מגורים איכותית השואבת השראתה מן המיקום הייחודי שלה תוך חיבור מושלם בין בנייה מודרנית וחדשה לשימור ערכי הנוף והמורשת. הפרויקט מגלם שילוב יוצא דופן בין הייחודיות שמעניק המיקום ההיסטורי, האווירה שמעניקים הנוף, הטבע והים, ואיכות החיים המתקבלת בשכונה יוקרתית ומעודכנת הכוללת
כ 155 ווילות ודירות המאופיינות בבנייה בסטנדרט גבוה.
לצד מתחם המגורים, בגבול ציר האורך המערבי של העיר עתלית, תוקם מטיילת מרהיבה אשר תאפשר להולכי רגל ולרוכבי אופניים נגישות לחוף הים.

נותרו דירות אחרונות בפרויקט:
דירות גן/גג החל מ 2.2 מ' ₪
וילות החל מ: 2.66 מ' ₪


מלאו פרטים

אופס! לא הצלחנו לאתר את הטופס שלך

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

כמה שווה לכם החינוך של הילדים

כמה באמת עולה דירה מקבלן