in

השקעה בחינוך מושכת יזמי נדל"ן וזוגות צעירים לכפר יונה

השקעה בחינוך מושכת יזמי נדל"ן וזוגות צעירים לכפר יונה
כפר יונה משקיעה 13.7 אלף שקל בכל תלמיד

ניתוח של מתכנן הערים אלון גרינברג מחברת סביבת מגורים חושף את דירוג הרשויות והיקף ההוצאה השנתית לכל תלמיד. על פי הדירוג, כפר יונה דורגה במקום ה-1 מבין ערי השרון שנבדקו עם הוצאה של 13.7 אלף שקל לתלמיד.
זאת ביחס לעיר נתניה השכנה, המשקיעה 12.8 אלף שקל בכל תלמיד, קדימה צורן המשקיעה 11.2 אלף שקל בכל תלמיד ותל מונד המשקיעה 10.9 אלף שקל בכל תלמיד.

מעבר למשאבים הרבים שמשקיעות רשויות מקומיות בפיתוח המרקם העירוני, בסבסוד אירועי תרבות ובפינוי האשפה מרחובות העיר. אחת ההוצאות העיקריות בתקציבן של הרשויות המקומיות בישראל הינה חינוך וזאת כאשר כל רשות מקומית מחליטה את גובה ההוצאה שלה לתלמיד בהתאם למדיניות והיכולות שלה.

רמת החינוך כפקטור עיקרי בהחלטה
לדברי שרון בן צבי סמנכ"ל השיווק בקבוצת לוינשטין, המקימה בשכונת שרונה בכפר יונה את פרויקט לוינשטין בכפר, הכולל 106 יחידות דיור: "מערכת החינוך בכפר יונה נחשבת לאיכותית, וההשקעה העירונית בחינוך היא מהגבוהות בישראל ועומדת על כ-35% מסך תקציב הרשות המקומית!
במערכת החינוך בעיר 31 גני ילדים, חמישה בתי ספר יסודיים, חטיבת ביניים ובית ספר תיכון למדעים ואמנויות.

כיום, איכות וכמות מוסדות החינוך הסמוכים לדירה הנרכשת, מהווה חלק עיקרי משיקולי זוגות צעירים ומשפרי דיור ברכישת דירות. ההורים בוחנים ולמדים טרם הרכישה, מהי רמת החינוך באותו אזור, אילו בתי ספר וגני ילדים קיימים ומה מגוון המגמות שמציעה אותה רשות מקומית במסגרת התפתחות הילדים.

לדברי שמאי המקרקעין, עו"ד חיים מסילתי, "מוסד חינוכי יכול להעלות את ערך הנכסים סביבו בעד 10%, תלוי כמובן ביוקרה של בית הספר. כלומר בית ספר יוקרתי יותר ובית ספר מבוקש יותר יעלה את ערך הדירות באותה שכונה הרבה יותר מבית ספר ממוצע."

מערך החינוך כשיקול – גם בקרב הקבלנים
באופן מפתיע גם יזמים וקבלנים עושים את אותם השיקולים לפני שניגשים לפרויקט חדש. מלבד בחינה של המיקום, העלויות, הכדאיות הכלכלית ותפקוד הרשות המקומית והוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בוחנים היזמים גם את מערך החינוך.

לדברי רחלי בריזל סמנכ"ל שיווק ומכירות מחברת אשדר, המקימה בשכונת שרונה בכפר יונה את פרויקט אשדר בשרונה הכולל 318 יחידות דיור: " קל לנו יותר לשווק ולמכור דירות בפרויקטים בהם הרשות משקיעה בחינוך בצורה הולמת ומספקת מגוון של תכניות מעשירות לילדים מהגיל הרך ועד לצבא, זהו אחד הדברים העיקריים עליו שואלים שרוכשים במשרדי המכירות".

שרונה בכפר יונה
בימים אלו מוקמת בדרום מזרח כפר יונה, שכונת שרונה, שכונת מגורים חדשה הצפויה לכלול כ- 2,000 יחידות דיור שחלקן יתאכלסו כבר בשנת 2018 וכוללות בניה רוויה וצמודת קרקע. בנוסף תכלול השכונה, מבני ציבור ומסחר, ריאות ירוקות, קאנטרי קלאב ועוד.
בשכונה צפויים להתגורר כ-7,000 תושבים, ומשפחות צעירות בחתך סוציו-אקונומי גבוה מאזור השרון וגוש דן החלו מגלים בה עניין.
חברות הנדל"ן הגדולות הבונות את השכונה בניהן אפריקה ישראל, שיכון ובינוי, אשדר, לוינשטין ורם אדרת מציעות מגוון סוגי דירות במחירים אטרקטיביים. בהשוואה לערים הסמוכות מדובר במחירים נמוכים משמעותית ויכולים להוות אלטרנטיבה לזוגות שמעדיפים לא להסתמך על הגרלות תכנית מחיר למשתכן.
עיקר הרוכשים בשכונה החדשה הם זוגות צעירים למשפחות שגדלו באזור השרון.

הקליקו כאן לפרטים נוספים אודות מגוון הדירות המוצעות בשכונה המבוקשת!

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by Ariel

איך עוברים את החגים ושומרים על המשקל?

זינוק למחר