in

 אינטרנט של 200 מגה. מופרך או הכרח?

ראיתם את זה כבר במאות סרטים וסדרות טלוויזיה. שגרת המגורים בבית של משפחה שכוללת אבא, אמא, וכמה ילדים. איך נמחיש לכם את הלחץ, הדרמה, והאתגרים הכרוכים בחיים המשפחתיים? בעזרת התור בכניסה למקלחת כמובן. אתם יודעים, האבא שעומד מחוץ לדלת ומנסה לשכנע את הטינאייג'רית שלו שיש עוד אנשים בבית, או הבן הקטן שמנצל חוסר תשומת לב רגעי של האבא כדי לגנוב לו את התור.

טוב, ויש כמובן גם את הפן "הטכנולוגי" של חיי המשפחה בדירה אחת. פעם זה היה איזה הורה שמרים את הטלפון הקווי בבית בדיוק בזמן שאחד הילדים עסוק בשיחה "חשובה", ואחר כך – בשנות התשעים – כשאיזה אחות מעצבנת מנסה לחייג לאנשהו ולגמרי דופקת לך את חיבור החייגן של האינטרנט. כן, אנחנו יודעים, היום כל סצנות הטלפון האלה נראות לקוחות כמעט מעידן גיאולוגי אחר. טלפונים קוויים הם כבר כמעט מוצגים מוזיאוניים, ואם אתם בני 20 ומטה בטח לא ידעתם שפעם כל ההתחברות לרשת הגיעה רק אחרי צליל חיוג. היום כמעט לכל בני הבית שכבר סיימו בהצלחה גן חובה כבר יש טלפון סלולרי או טאבלט משלהם, ואם צריך לחכות שמישהו יניח כבר את הטלפון מהיד זה רק כי יש גבול לזמן "המסכים" שאתם מוכנים לסבול בבית. מצד שני, גם לעושר הטכנולוגי הזה יש האתגרים שלו, או ליתר דיוק אתגר מרכזי אחד: איך לספק אינטרנט חזק מספיק כדי לתמוך בשגרה של לפעמים 6-7 התקנים שפועלים בבית במקביל?

זה הרי לא מקרי שספקיות האינטרנט השונות מנסות כל הזמן להתהדר בחבילות "חזקות" יותר. גם אם מהצד זה מרגיש לפעמים כמו תחרות מתמדת שכל התכלית שלה היא הורדת ידיים עסקית, הרי שבסופו של דבר כל הסיפור הזה מגיע מהצורך שלנו, הצרכנים, לקבל אינטרנט שמיישר קו עם הרגלי הצריכה הנוכחיים שלנו. אינטרנט שיחזיק על כתפיו גם את תיבת המייל של אמא, גם את ערוץ היוטיוב של הבת, גם את תחביב הגיימינג של הבן הגדול וגם את התמכרות האייפד של הבן הקטן. שלא לדבר על שירות הסטרימינג שאבי המשפחה מטפח באדיקות, או את השכן ההוא מלמטה שאשכרה מנסה לרכב על ה-WI-FI שלכם.

צריכים חבילת גלישה שתספיק לכל הבית?>>>

לפי נתונים שהתפרסמו לאחרונה, נפח הגלישה הממוצע של המשתמש הישראלי הוא 6 ג'יגה ליום, מה שמהווה גידול של לא פחות מ-37%! בהשוואה לשנה שעברה (2017 לעומת 2016). לא ממש מפתיע כשלוקחים בחשבון את השדרוג הבלתי פוסק של הטלפונים הסלולריים והטאבלטים השונים, שדורשים וגם מקבלים יותר ויותר תשומת לב מאיתנו, הצרכנים. ותשמעו, לא נשמע שהצמיחה הזאת הולכת להיעצר מתישהו. העניין הוא שבשביל להשתמש באופן רציף בכל מכשירי הקצה האלה צריך פס רחב באמת. רחב, וגם יציב, כדי להבטיח רמת חיבור קבועה ואיכותית, בלי נפילות, תקיעות, פריזים על המסך, או הופעת האייקון המעצבן הזה שתמיד מבטיח שהוא "מחפש רשת".

אז כן, כמות ההתקנים הביתית נמצאת בעלייה, ואיתה גם התלות הצרכנית באינטרנט ביתי, ועכשיו מסתבר שגם היצע החבילות ללקוחות. חברת HOT למשל, השיקה לאחרונה תשתית אינטרנט בנפח 200 מגה לשוק הפרטי בישראל. מדובר למעשה בהכפלה של "השיא" הקודם שעמד על 100 מגה, כשנכון להיום HOT היא חברת התקשורת היחידה בשוק שבכלל מסוגלת לספק מהירות גלישה בנפחים כאלה. אז האם זינוק כל כך דרמטי ל-200 מגה נשמע מוגזם? אולי רק לשנייה או שתיים. ואז נזכרים באתגרי הגלישה במקביל שאפשר למצוא היום בכל בית, ומבינים שבשדה העסקי הזה קפיצת המדרגה של היום היא אולי הסטנדרט של עוד שנתיים. למעשה, נדמה שהבעיה היחידה שעדיין נשאר לפתור, היא התור למקלחת בבוקר, כמו בסרטים ובסדרות הטלוויזיה. עם זה גם אינטרנט של 500 מגה לא יצליח לעזור.

 

רוצים אינטרנט חזק יותר? מגיע לכם>>>

 

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by עורך ראשי

עיר בנסיקה עם טעם של כפר

פסח אוטוטו מגיע ועדיין לא סגרת תוכניות