in

איך הזמנתי לנו מלון בוטיק לפסח, ויצאתי רומנטיקן מושלם

השנה זה התחיל אצלנו ממש מוקדם. אני חושב שזה היה בערך שבוע לפני פורים. כמו תמיד, זה מתחיל מטלפון כביכול מקרי מאמא שלי, שכאילו מבררת בדרך אגב, אם אנחנו כבר יודעים איפה אנחנו בחג. ולמען הסר ספק, כשאני אומר חג אני מתכוון לפסח, כן? או אם להיות יותר מדויקים – ליל הסדר. אני מניח שאנחנו לא המצאנו פה את הגלגל. כל זוג נשוי (או שתיכף יהיה כזה) מכיר את הריטואל המעייף, שבמסגרתו כל אישור הגעה לארוחת חג גדולה יכול להתקיים רק אחרי שבדקנו היטב איפה התארחנו בשנה שעברה, ולאן הבטחנו להגיע בשנה הבאה. לפעמים אני חושב שהשלב הבא הוא לפתוח בורסה מיוחדת שבה נוכל לסחור בארוחות חג. משהו בסגנון של "אני מוכר ליל הסדר והדלקת נר ראשון של חנוכה, תמורת פעמיים ערב ראש השנה, ואיזה ט"ו בשבט קטן".

התמזגות הברכה עם הנוף של מלון בראשית

העניין הוא שלא מזמן גם אני והאישה שאיתי הבטחנו לעצמנו משהו. הבטחנו לעצמנו שאת ליל הסדר הבא אנחנו עושים אצל צד ג'. לא בצד שלי ולא בצד שלה. הולכים מראש על חוויה שהיא תמונת הנגטיב של איך שבדרך כלל הפסח שלנו נראה. בלי קרובי משפחה נעלבים, בלי לשבת עם סירים על הברכיים בפקקים, בלי להגיע לארוחת החג כל כך מותשים מריצה אחרי מתנות, פרחים וסידורים, שפתאום אתה ממש מתחבר לסבלם של בני ישראל תחת שלטון המצרים. והאמת, טוב שהתעוררנו מוקדם, כי השנה פסח מגיע כבר בסוף מארס, כך שכדי להשיג מקום במלונות הטובים באמת בישראל צריך קצת להזדרז. אגב, גם הפעם ההשתייכות למועדון חוג השמש של רשת מלונות ישרוטל הוכיחה את עצמה כמשתלמת, מה ששוב העלה אצלי את השאלה הקבועה: מי האנשים האלה שעדיין משתמשים במתווכחים למיניהם כדי לסגור לעצמם חופשה, במקום להזמין פשוט ישר מהמקור?

רוצה גם פסח זוגי ומענג? הזמן חופשה עכשיו

איך שלא יהיה, מרגע שקיבלנו החלטה לבלות את הפסח הזה קצת אחרת (ואחרי שהוצאנו הודעה מסודרת לכל בני המשפחה הרלוונטיים), התפנינו לפאן האמיתי: בחירת המלון.

היו לנו כמה תנאים מקדימים. המלון יהיה חייב להיות מהסוג שתמיד רואים בתוכניות לייפסטייל. אתם יודעים, כזה שמציע חבילות ספא מספיק מענגות כדי למחוק 40 שנה של הליכה במדבר. כזה שכמעט מכל פינה בו נפתח מולך נוף שמפיל לך את הלסת לרצפה. כזה שחרט על דגלו אוכל גורמה, יין טוב, ושלווה פנימית וחיצונית אמיתית. אחרי כמה ויכוחים קטנטנים ושכנועים הדדיים הצלחנו לצמצם את הרשימה לחמישה מלונות אפשריים. בצפון הארץ. זה היה ברור שנביא בחשבון את מלון 'מצפה הימים' והחוויה הגלילית הנהדרת שהוא מציע, וכמובן את 'אחוזת הבריאות והספא יערות הכרמל', שכבר מזמן הפכה לשם נרדף עבור מי שמחפש חופשה רגועה ואיכותית בסטנדרט אחר. אגב, עבורנו זה לא היה ממש רלוונטי, אבל יערות הכרמל הוא בעצם המלון היחידי ברשת ישרוטל שבו תקבלו חלוק בכניסה רק אם כבר מלאו לכם 16 שנים.

הלאה. המועמדים הבאים היו 'מלון כרמים', ומלון 'אוריינט ירושלים החדש'. הראשון יושב על רכס מיוער וטובל בכרמים ובנוף פסטורלי מדהים, מרחק 15 דקות נסיעה מהעיר (מארח ילדים מגיל 10 ומעלה), והשני ממוקם בליבה של המושבה הגרמנית, ומבטיח להראות לכם את ירושלים כמו שלא יצא לכם בחיים.

אחרון, ובהחלט מאוד חביב ברשימה שלנו היה 'מלון בראשית', המדהים. השילוב בין הנוף המדברי הפראי, מסעדת הגורמה של המלון, החדרים המפוארים והספא המתבקש, נראה כמו מתכון לחופשה זוגית מהסרטים, ובאמת שלא תמיד אני כזה רומנטי.

אז על מה הלכנו בסוף? עזבו, בואו נשאיר את זה אצלנו. שבטעות המידע לא יגיע למשפחות שלנו והם ינסו להתארגן על חדרים פנויים. אמרתי לכם, בפסח הזה באמת יוצאים לחופשי.

עדיין לא התארגנתם על חופשה זוגית בפסח? ודאו שלא איחרתם>>>

 

 

מה את/ה חושב/ת?

0 נקודות
Upvote Downvote

Written by Ariel

פסח אוטוטו מגיע ועדיין לא סגרת תוכניות

שלושה רעיונות מרגיעים לחופשה משפחתית וקצת אחרת